V ta namen smo pripravili okroglo mizo z naslovom ®evolucija, ki bo pospremila prevod dela v slovenski jezik. Z okroglo mizo želimo vzpodbuti premislek o načinih vzpostavitve, delovanja in pomenu avtonomnih con v kontekstu neoliberalizma, s katerim se na dnevni ravni soočamo v naši državi. Iz kakšnih pozicij v odnosu do oblasti izhajajo avtonomne cone? Kako glede na svojo specifično pozicioniranje do oblasti ohranjajo svojo avtonomnost? S katerimi dilemami se srečujejo? In kakšna je njihova vizija.
Na okrogli mizi bomo tako soočili predvsem poglede in izkušnje predstavnikov različnih iniciativ, ki bodo izhajale iz lastne, praktične izkušnje ter jih soočali s teoretskimi tezami, ki odlikujejo knjigo Umetnost in revolucija.
Na okrogli mizi bodo sodelovali:
Gerald Raunig, je teoretik in aktivist. Trenutno dela na Visoki šoli za umetnost v Zürichu (Departement Kunst und Medien, Vertiefung Theorie) in na evropskem inštitutu za progresivne kulturne politike – eipcp. Je član uredniškega odbora multilinguarnega spletnega časopisa transversal in avtrsijskega časopisa za radikalno demokratično kulturno politiko, Kulturrisse.
Napisal je več knjig. Med njimi: Umetnost in revolucija, Umetnost in sodobna krtiška praksa, Tisoč strojev ...
Andrej Kurnik, docent na Fakulteti za družbene vede, na Oddelku za politologijo, teoretsko-analitska smer. Je aktivist Socialnega centra Rog in IWW (Nevidni delavci sveta).
Andreja Vezovnik, asistentka za sociologijo in mlada raziskovalka na FDV UL. Raziskovalno se ukvarja s politično teorijo, diskurzivno teorijo/analizo, identitetami in politikami identifikacije, teorijami očetovstva in antropologijo bolečine. Je predstavnica Prekernega inkubatorja.
Gregor Kosi, direktor Pekarne Magdalenske mreže, raziskovalev v EPK 2012/Surova energija, pesnik, poet, napajan v študiju sociologije kulture in zgodovine, treniran v iniciativah, ki si prizadivajo za svobodne in skupnostne medije, javni prostor in politično rezoniranje, kričoč v punk bendih in eksperimentalnih zvočnih preobrazbah.
Tjaša Pureber, politologinja, doktorska študentka sociologije kulture in novinarka. Ukvarja se predvsem s teorijo revolucije in objavlja v različnih znanstvenih publikacijah. Predstavnica Federacije za anarhistično organiziranje (FAO) je anarhistična organizacija, ki je bila ustanovljena v letu 2009 in je sestavljena iz lokalnih skupin, ki delujejo širom Slovenije, med drugim v Celju in okolici, Posavju, Zasavju in v Ljubljani. Organizacija deluje na principih avtonomije in federalizma in se utemeljuje na anarhistični politični filozofiji.
Andrej Skufca, predstavnik projekta Boks, druženja študentov, neodvisnih posameznikovin nevladnih ter neprofitnih organizacij. Projekt se ukvarja z vprašanji avtonomije, samoorganiziranosti, kritične refleksije izobraževalnega sistema, umetniškega sistema in družbe.
Matevž Kladnik, anarhist z Metelkove in študent FDV-ja, član ekipe za vzpostavitev samoupravnih predmetov na FDV.
Okroglo mizo bo moderirala Saška Rakef, dramaturginja in novinarka.
Na obeh performansih bo tudi avtor knjige Gerald Raunig. Prav tako bo knjiga na dan predstavitve dostopna po ugodnejši 16,00 EUR. Redna cena knjige je 19,00 EUR.
Predstavitev knjige in gostovanje Geralda Rauniga sta omogočila Pro Helvetia in Avstrijski kulturni forum.