AVTORJI
BARBARA BULATOVIĆ
Diplomirala je na visoki lutkovni šoli ESNAM v Charleville-Mézièresu v Franciji. Sprva se je usmerila predvsem na področje oblikovanja, scenografije, dramaturgije in semiologije. Podiplomski študij iz lutkovne scenografije je nadaljevala na AMU v Pragi in v tem času režirala v Divadlu Minor. Od leta 1994 je samostojna lutkarica. Kot animatorka, oblikovalka, režiserka in scenaristka je sodelovala z LG Ljubljana in LG Maribor in v številnih neinstitucionalnih in interdisciplinarnih produkcijah. Z lutkovnim pristopom se loteva tem, ki obravnavajo tanko mejo med realnim in imaginarnim svetom, med konkretnim in abstraktnim, med umom in za-umom. O slednjih pričajo avtorske predstave Otrok in svet, Kreda, Kralj Alkohol, Kdo je tuki nor?, Fokus pokus, Simplicissimus, Začaran kraj, Optična prevara. Kot mentorico jo srečamo na raznih delavnicah v Šugli (gledališče predmetov), JSLKD (ročne lutke, češke marionete) in delavnicah iz reciklaže.
ALEŠ MUSTAR
Rojen leta 1968 v Ljubljani. Diplomiral je iz angleščine in pedagogike ter končal podiplomski študij romunske književnosti na Univerzi v Bukarešti. Poezijo objavlja v slovenski periodiki (Literatura, Apokalipsa, Sodobnost, Primorska srečanja). Pri LUD Literatura je leta 2005 v zbirki Prišleki izšel njegov prvenec (U)sodno tolmačenje, ki je leta 2007 izšla v makedonščini Sud(bin)sko tolkuvanje, Blesok, Skopje, in leta 2008 v angleščini, C(u)rt Interpretations, Blatt Books, New York. Aktivno prevaja romunsko in makedonsko sodobno književnost. Do sedaj je objavil že petnajst del. V šolskih in študentskih letih se je ukvarjal z lutkarstvom. Kot avtor besedil pa je sodeloval tudi pri gledališki predstavi Šestnajst obratov.
JAKA ŠIMENC
Jaka Šimenc − svetlobni oblikovalec, dolgoletni sodelavec Zavoda EN-KNAP v vlogi oblikovalca luči in tehničnega direktorja. Na področju plesa in gledališča je sodeloval z različnimi koreografi in režiserji – Iztokom Kovačem, Majo Delak, Andrejo Rauch, Malo Kline, Magdaleno Reiter, Sanjo Neškovič Peršin, Natašo Tovirac, Jurijem Konjarjem, Barbaro Novakovič, Hanno Preuss Slak, Matejem Filipčičem, Ivanom Taljančićem, Dušanom Jovanovičem, Sebastjanom Horvatom, Matjažem Bergerjem, Rokom Vevarjem, Simono Semenič – ter številnimi drugimi avtorji. Poleg tega je kot oblikovalec luči sodeloval pri vrsti razstav, festivalov, koncertov, instalacij. V okviru Mesta luči se je predstavil s samostojnim projektom ter kot soavtor sodeloval pri gledališki predstavi Šestnajst obratov.
Leta 2005 je prejel nagrado Povodni mož za lučno in scenografsko oblikovanje predstave Hi-res.
SOAVTORJI
JOHANNA HERR
Oblikovalka zvoka Johanna Herr, ki sicer živi v Berlinu, je poznana kot oblikovalka zvoka za film in zvočnih instalacij. Med leti 2006 in 2008 je živela v Sloveniji, kjer je delala pri številnih filmskih projektih z režiserji, kot so Damjan Kozole, Špela Čadež in Vinko Möderndorfer. Prav tako pa je, skupaj z zvočno umetnico Hanno Preuss, sodelovala pri nekaterih gledaliških projektih. Leta 2007 je skupaj s pevko / skladateljico Matejo Starič ustvarila zvočno instalacijo Juke Vox populi, ki je bila vključena v spremljevalne projekte slovenskega predsedovanja Evropski uniji.
MATEJ TURNŠEK
Matej Turnšek je akademski kipar, ki deluje predvsem na področju filmske in gledališke scenografije. Velja za mojstra izdelave specialnih rekvizitov. Deluje tudi na področju restavratorstva in se udinja kot amaterski igralec.
LUKA UMEK
Luka Umek se po krajšem študiju arhitekture preusmeri v oblikovanje in na oddelku za Vizualne komunikacije Akademije za likovno umetnost diplomira iz naloge Filmske špice in celostna vizualna podoba kratkih igranih filmov AGRFT. Kljub temu, da se v okviru klasičnega grafičnega oblikovanja sicer odlično počuti, ga želja, ambicija in radovednost vodijo v smer gibljivega in interaktivnega oblikovanja, kar ga privede do sodelovanja pri številnih odrskih uprizoritvah (gledaliških, plesnih in sonoričnih) in lepem številu kratkih, dokumentarnih in TV filmov. Podpisan je pod projekcije za gledališke predstave in gledališke scenografije. V kolektivu nejaaka je izdelal projekcije za državni proslavi Dan samostojnosti in enotnosti 2009 in 2010 ter animirano delo za avdio-vizualni koncert Deceiving Light, za katerega glasbo je ustvaril portugalski glasbenik Eduardo Raon.
V letu 2006 je prejel nagrado Golden Bra festivala Magdalena za najboljši animacijski/promocijski film (v soavtorstvu z A. Sedmakom, R. Sreberničem in A. Felicijanom).
Maska, zavod za založniško, kulturno in producentsko dejavnost
Metelkova 6
1000 Ljubljana
Slovenija
Tel.: (01) 431 31 22
(01) 431 53 48
Fax.: (01) 431 31 22
info@maska.si