Seminar je zastavljen kot živo in dinamično križišče idej, kritičnih misli in razmišljanj o možnih načinih umetnosti. Predavanja in delavnice bodo vodili domači in mednarodni teoretiki ter umetniki:
• Gazira Babeli (Second Life) je umetnica, performerka in filmska ustvarjalka v Second Lifu. Je članica skupine Second Front, mednarodne zasedbe umetnikov, ki se posvečajo raziskovanjem formalnih, estetskih, kulturnih in socialnih oblik realnosti v odnosu do virtualnega sveta. Njeno delo je bilo predstavljeno na številnih festivalih in mednarodnih razstavah.
• Ivana Ivković (Hrvaška) je dramaturginja in članica kolektiva BadCo. Je članica uredniškega odbora Frakcija, sodeluje pa tudi s Tretjim programom Hrvaškega radia, s Centrom za dramsko umetnost ter s številnimi publikacijami. Je glavna koordinatorka projekta Zagreb – Kulturni kapital Evrope 3000.
• Stefan Kaegi (kozmopolit) je gledališki režiser, ki se ukvarja s teatralnostjo v vsakdanjem življenju. Je član RIMINI PROTOKOL-a, umetniške ekipe, v kateri poleg njega sodelujeta še Helgard Haug in Daniel Wetzel. Skupaj ustvarjajo raznolike projekte, s katerimi gostujejo po vsem svetu.
• Oliver Frljić (Hrvaška) je gledališki režiser, član uredništva revije Frakcija, sodelavec oddaje Kazalištarije na Tretjem programu Hrvaškega radia. Skupaj z Goranom Sergejem Pristašem koordinira izobraževalni program Avtoceste znanja pri CDU.
• Bojana Cvejić (Srbija, Belgija) je ena najvidnejših predstavnic srbske mlajše generacije, ki se ukvarja s teorijo in publicistiko na področju performativnih praks, njena bibliografija navaja številne objave v mednarodnem periodičnem tisku s tega področja. Trenutno zaključuje doktorsko disertacijo o Massumiju.
• Stefan Jonsson (Švedska) je izredni profesor za narodnostne študije na Univerzi Linkoping na Švedskem. Doktoriral je leta 1997 iz literature na Duke University, ZDA. Je avtor številnih teoretskih člankov in pisec literarnih kritik za osrednji švedski dnevnik »Dagens Nyheter«. Njegovo najodmevnejše delo je knjiga A Brief History of the Masses: Three Revolutions (2008).
• Gesa Ziemer (Nemčija) poučuje filozofijo, sodobno zgodovino in etnologijo v Zürichu in Hamburgu, kjer je tudi predstojnicaInštituta za teorijo. Je docentka estetike in kulturne teorije na višji šoli za oblikovanje in umetnost v Zürichu. Svoje teoretske članke redno objavlja v gledaliških revijah, kot so Theater der Zeit, Du, Herbst, Theorie zur Praxis, ter ustvarja kurirane teoretske dele festivalskih programov.
• Peter Stamer (Avstrija) je dramaturg, avtor in performer na področju sodobnega plesa in performansa. V svoji bogati in pisani karieri je delal kot plesni kurator, teoretik in raziskovalec sodobnega plesa. Leta 2001 je v plesnem centru Tanzquartier kuriral teoretski program. Skupaj z Angelo Glechner in Philippom Gehmacherjem je izdal knjigo z naslovom Incubator. Je tudi avtor raziskave “Laboratorij je odgovor. Vendar kaj je vprašanje?”.
Če vas zanima spoznavanje sodobne scenske umetnosti, odkrivanje pomena in mehanizmov sodobnih umetniških praks kot orodij prebiranja in razumevanja sodobne družbe in če želite poglobljeno preučevati povezave med praktičnim in teoretskim delom, lahko svoje znanje poglobite in podvržete refleksiji s pomočjo vrhunskih domačih in tujih strokovnjakov. Seminar je tudi odlična priložnost za spoznavanje aktualnega dogajanja v sodobnih scenskih umetnostih, ki so kot žive umetnosti vedno v bitki s časom pozabe.
Seminar je namenjen tako študentom različnih humanističnih in umetniških smeri, že delujočim avtorjem in delavcem v kulturi kot tudi vsem tistim, ki jih žene radovednost in želja po poglabljanju svojega znanja.
KAKO SE VPIŠETE?
Vpišete se lahko na Maski, Metelkova 6, tel. 01 431 31 22 ali po e-pošti: jasmina.zaloznik@maska.si.
Vpis bo potekal od 20. avgusta do 20. oktobra 2009, vsak delavnik med 10. in 13. uro.
Vpisnina znaša 200,00 EUR, za ponovno vpisane slušatelje pa 160,00 EUR.
Vpisnino boste poravnali v enem obroku najkasneje do 20. oktobra 2009.
Za vse dodatne informacije se lahko obrnete na Jasmino Založnik po elektronski pošti na: jasmina.zaloznik@maska.si